Vücut Bakımı

Vücut Bakımı

Vücut Bakımı

Vücut Bakımı

Cilt çeşitleri ve bakımları

Termal suyun mucizeleriyle etkisini daha da artıran vücut bakımları, farklı amaçlara yönelik olarak uygulanmaktadır. Kendinizi yenilenmiş ve tazelenmiş hissedecek, bakımın etkisini ne kadar kısa sürede gösterdiğine şaşıracaksınız.

Hidroterapi (Su ile Terapi)
Termal sularla uygulanan tedavi yöntemleri arasında yer alan Hidroterapi’nin (Su ile Terapi) jakuzi ve buhar banyoları gibi farklı uygulamaları bulunmaktadır. Hangi hidroterapi yönteminin sizin için en iyisi olduğunu öğrenmek için, Termal Uzmanı ’na danışabilirsiniz.

Bitki Banyosu (Aroma Terapi)
Papatya, gül, adaçayı, yasemin, nane, kekik, lavanta, keçiboynuzu, ısırgan otu, ökse otu, civanperçemi, zeytinyağı, kuşburnu, mersin, biberiye, kiraz çöpü, sinameki ve söğüt yaprağı gibi bitkilerin kaynatılmasından oluşan Bitki Banyosu (Aroma Terapi), içerdiği esanslar sayesinde dinlenmenizi ve rahatlamanızı sağlar. Guatr, yüksek tansiyon, stres, depresyon, yorgunluk, uykusuzluk, alerji, egzama, sedef, kadın hastalıkları gibi birçok şikayetinizin giderilmesinde ve etkilerinin azaltılması için birebir…

Süt Banyosu
Süt ile hazırlanan banyo, sizi yenilenme yolculuğuna çıkartır. Hücreleri yenileyici ve besleyici özelliği sayesinde cildin gerginleşip güzelleşmesine yardımcı olur. Nemlendirici etkisi ile daha canlı ve pürüzsüz bir cilde kavuşmanızı sağlar. Sütün mucizevi etkilerine bir kez daha şahit olacaksınız.

Çamur Bakımları (Peloido Terapi)
Çamur Bakımları (Peloido Terapi) hastayı egzersiz, masaj ve fizik tedaviye hazırlayan yardımcı bir tedavidir. Genellikle artrozlar ve aktif olmayan romatizmalar gibi romatizmal hastalıkların tedavisinde, travma sonrası oluşan sekellerin iyileştirilmesinde, jinekolojik rahatsızlıkların kronik döneminde ve prostatit, salpengit gibi kronik ürogenital hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Yosunlu Çamur Bakımı
Deniz yosunu ile birlikte uygulanan çamur selülitlerin giderilmesinde etkilidir. Özel bir karışımdan oluşan yosunlu çamurun termal su ile karıştırılması ve vücuda uygulanması sonucunda, gözle görülür şekilde sıkılaşma meydana gelir. Cildin pH oranının dengelenmesi, cildin parlaması, kolajen özümlenmesi ve elastin liflerinin oluşması faydalarından yalnızca birkaçıdır. Her yaşta genç bir cilde sahip olmak isteyenler için…

Kil bakımı
Pürüzsüz ve canlı bir cildin formülü kil bakımında gizlidir. Cildi sıkılaştırma özelliğine sahip kil, tüm vücuda uygulanır. Uygulama sonrasında derin ısı yatağında yapılan terapi ile vücuttaki ödemin hızlı bir şekilde atılması sağlanır.

Kahve Peeling
Geleneksel Türk kahvesi bu kez cildiniz için keyif sunuyor. Türk kahvesiyle cildinize uygulanacak aromatik peeling ile pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Tuz Peeling
Deniz minerallerinden elde edilen tuz peeling, ihtiyaç duyulan bölgelere özenle uygulanır. Cildinizdeki çatlak ve selülit dokularının hızla kaybolmasını istiyorsanız mutlaka denemenizi öneririz.

Normal Cilt: Görünümü şeffaf, gözenekleri kapalı, lekesiz ve problemsiz bir cilt. Hafif bir bakımla doğal güzelliğini korur. Kullanılacak ürünler: Süt tipi temizleyici, alkol oranı normal bir tonik ve su içerikli hafif bir nemlendirici.

Karma Cilt: Alın, burun ve çene yağlıdır. Yani yüzde T şeklinde bir yağlanma görülür. Yağlı olan kısımlarda siyah nokta, yağ butonları, açık gözenekler bulunabilir. Yanaklardaki gözenekler ise kapalıdır. Kullanılacak ürünler: Süt tipi temizleyici, düşük alkollü tonik, cildin durumuna göre nemlendirici ve eğer gerekiyorsa göz çevresi için krem.

Kuru Cilt: İnce bir üst deriye sahip, gözenekleri ufak ve kapalı cilt. Ancak yağ salgılanması normalin altında olduğu için görünümü mattır ve pul pul kalkmalar görülür. Cilt gergindir fakat çabuk kırışır. Kullanılacak ürünler: Süt tipi temizleyici, alkolsüz tonik, yağ içerikli nemlendirici, besleyici gece kremi, göz çevresi kremi ve nemle yağ depo edici maskeler.

Yağlı Cilt: Görünümü parlak ve yağlı, gözenekleri açık bir cilt tipi. Gözeneklerin içi genellikle dolu, siyah noktalı ve sivilceli olabilir. Yağlı cildin akne problemini önlemek için çok dikkatli bir günlük temizlik programı uygulanmalıdır. Kullanılacak ürünler: Jel tipi temizleyici, alkollü tonik, su içerikli nemlendirici ve sarkmayı önlemek için temizleyici ve sıkıştırıcı maskeler.

Eğer Yağlı Cilt Sivilceliyse: Sivilce, siyah nokta ile kapalı olan gözeneklerden fazla yağ salgısının dışarı çıkamayıp, olduğu yerde birikmesiyle oluşur. Yağlı ciltlerde kullanılacak ürünlerin özenle seçilmesi şarttır. Kullanılacak ürünler: Antiseptik sabun (kükürt, kafur, katran içeren ürünler)

Eğer Yağlı Cilt Hassas İse: Genişlemiş gözenekler, zaman zaman kırmızı lekeler görülür. Hassasiyetinden pul pul kalkabilir. İç ve dış etkenlere karşı duyarlıdır. Kaşıntı ve yanma görülebilir. Kullanılacak ürünler: Süt tipi temizleyici, kesinlikle alkolsüz tonik, alerji giderici kremler ve genelde cildin susuz yapısı olduğu için su içerikli hafif nemlendiriciler.

Olgun Cilt: Hücrenin yaşam ritminin yavaşlaması sonucu oluşan bir cilt tipidir. Ölü hücreler kat kat yığılarak sonuçta cilde kaba bir görünüm verir. Yağ hücrelerinin daha yavaş çalışmaları ise derin çizgilere ve gevşemeye neden olur. Sürekli bir nemlendirici kullanılmazsa deri kurur ve kırışır. Kullanılacak ürünler: Kipozom ve vitamin E içeren kremler, alkolsüz tonik, alerji giderici kremler ve genelde cildin susuz bir yapısı olduğu için su içerikli hafif nemlendiriciler.

Cilt Bakımında   Dikkat Edilmesi Gerekenler


Bir çoğumuz güzelliğimiz ile ilgili ufak tefek hatalar yapmışızdır? Hatta en kusursuz cilde sahip olduğunu düşündüğümüz insanlar bile bazen sivilceleri ile uğraştıklarını söyler ya da makyajlarını temizlemeden yattıklarından bahsederler. Bu küçük hatalar çoğu zaman kısa vadede pek rahatsızlık vermez fakat uzun süre tekrarlanırlarsa etkilerini yüzünüzde görmeniz kaçınılmaz olur. İşte genellikle yapılan hatalar:

1. Hata

Yüzünüzdeki sivilceyi fark ettiğinizde kendinizi tutamıyor ve sıkıyorsunuz.

Zararı: Dermatologlar hep bundan bahseder; sivilceleri patlatmak uzun vadede daha büyük sıkıntılara ve izlere yol açar. Sivilcenizi sıktığınızda, gözeneği tıkayan her ne ise dışarı çıkar ama büyük kısmı içerde, cildin altında kalır. Ama nedense her seferinde yine de sivilcenizi sıkmak, çirkin bir soruna güzel bir çözüm gibi gelir.

Yönteminizi değiştirin: Bunu yine de yapacaksanız, en azından doğru yöntemle yapın. Öncelikle sivilce ve siyah noktalar için özel tasarlanan metal çubuklardan birini alın. Aleti ve sivilceyi alkol ile silin. Ardından çıkıntıyı yumuşatmak için ılık bir kompres uygulayın (ıslak bir bez gibi). En sonunda çıkarıcı aletin deliği ile sivilceyi aynı hizaya getirin ve tam aşağıya doğru ittirin. Bu yöntemi sadece ucu görünen sivilceler ve siyah noktalarda kullanın. Derin kistlerde kullanmanız onları daha kötü hale getirecektir. Ama her zaman için en iyisi, bir dermatoloğa gidin ve o büyük sivilceyi uzmanın ellerine bırakın; bu sayede bir kaç saat içinde kaybolabilirler. Bir başka sivilceyle savaş yöntemi de yeni bir cihaz. Zeno adındaki bu cihaz pille çalışıyor ve ısı terapisi yöntemi ile sivilcedeki bakteri faaliyetini bitirip, beyaz uçlu sivilceye dönüşmesini engelliyor.

SPA & Wellness Merkezi’nde yer alan cilt bakım üniteleri ile cildin doğal ürünler eşliğinde derinlemesine temizliği ve bakımı sağlanır. Termal suyun cildi gençleştirici özelliği sayesinde bakımlardan alınan sonucun etkisi artmaktadır.

Klasik Cilt Bakımı
Buhar banyosuyla gözenekler açılarak başlanan klasik cilt bakımı, komedon aleti aracılığıyla siyah noktaların temizlenmesi ile devam eder. Peeling (ölü deriden arınma) ile cilt makyaj artıklardan ve ölü hücre tabakasından temizlenir, cildin nefes alması sağlanır. Ardından cilt tipine uygun temizleyici bir maske uygulanır. Besleyici özelliği bulunan çeşitli maskelerin ardından özel kremler yardımıyla yüz ve boyun masajı yapılır. Bakım, tonikleme işlemi ile son bulur. 45 – 60 dakikada cildiniz yumuşak, temiz ve pürüzsüz bir görünüm kazanır.

Göz Bakımı
Göz çevresine hücre yenileyici ve kırışıklık önleyici ampul uygulanarak bölgeye masaj yapılır. Göz maskesinin ardından özel bitki sularıyla hazırlanmış pedler 10-15 dakika göz üzerinde bekletilir. Bu işlem sonrasında göz kremiyle tekrar bölgeye yapılan masajla bakım son bulur.

Oksijenli Cilt Bakımı
Bu aktivite ile oksijen alan cilt anti bakteriyel savunmasını hızlandırır ve kırışıklıkların, lekelerin azalmasında gözle görülür bir etki sağlanır. Cildiniz % 97 – 98 oranında nem kazanır ve daha canlı, pürüzsüz bir görünüme sahip olur. Bu terapi ile doku onarımı hızlanır, akne oluşumu engellenir, yaşlanma belirtileri gecikir.


Oksijenli Ampul Uygulama
Öncelikle cilde hücre yenileyici ve kırışıklık önleyici yenileyici ampul uygulanır. Ardından cilde oksijen verilir. Cildin oksijen ile
ampulü iyice absorbe etmesi sağlanır. Ampul cildin derinliklerine nüfuz eder. Cildin nefes alması sağlanır.

Siyah Nokta Temizliği
Buhar banyosuyla gözenekler açılır, komedon aleti ile siyah nokta ve yağ bezeleri temizlenir. Ardından cilt toniklenir.

Oksijenli Göz Bakımı
Göz çevresine hücre yenileyici ve kırışıklık önleyici ampul uygulanır. Ampul uygulamasının ardından bölgeye oksijen verilir. Göz çevresine göz maskesi uygulanır. Özel bitki sularıyla hazırlanan pedler 10 – 15 dakika göz üzerinde bekletilir. Bu işlem sonrasında göz kremiyle aynı bölgeye yapılan masajla bakım son bulur.

 

Tagged:

0 yorumlar