Solaryum

Solaryum

Solaryum

Solaryum

Doğa,doğatermal,doğa termal,esenköy,devremülk,tatilköyü,tatil,doğatermalesenköy,doğa termal esenköy,doğa esenköy,doga,dogatermal,doga termal,doga termal esenköy,doga devremülk,esenköy tatilköyü,doga esenköy tatilköyü

Kışın ortasında hafif bronzlaşmış olmak gibisi yok. İster güneş, ister kar bronzluğu olsun, esmer bir ten her zaman daha kusursuz ve çekici görünür. Tatile gidemeyenlerin, yaz mevsimine bembeyaz bir tenle başlamak istemeyenlerin ve dört mevsim bronz kalmayı tercih edenlerin akın ettiği solaryumlar.

Yaşam kaynağımız güneş artık size eskisinden daha yakın… Güneşli bir havada kendinizi ne kadar mutlu, canlı ve dinamik hissettiğinizin farkında mısınız? Uzun kıştan sonra baharın gelişini müjdeleyen güneş ile insanın içi içine sığmaz, mutlu ve pozitif enerjili olur. Şimdi solaryum ile güneşi beklemek zorunda değilsiniz.

Tavsiye edilen sürelerde girilince solaryumun birçok faydası vardır. Bunlardan bazıları:


● Deriden organizmaya yayılan ışık, beyindeki fiziksel oluşumları düzenler, oksijen alımını hızlandırır ve kendimizi iyi hissetmemizi sağlar.
● Vücutta D vitamini üretimi güneş veya solaryum ışığı ile gerçekleşir. D vitamini Osteoporose’ a (kemik erimesi) karşı korur ve kemikler kalsiyum ile güçlendirilir.
● Işık beyindeki gülme merkezini harekete geçirir ve pozitif enerji dışarı çıkar. Gülmenin şiddeti arttıkça stres azalır.
● Ciltte akne ve sivilceye iyi gelir.
● Sedef hastalığı ve nörodermit gibi bazı cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılır.
● Güneş ışığının insanlar üzerinde son derece olumlu psikolojik etkileri vardır. Yapılan araştırmalara göre intihar vakalarının en çok güneşin az gözlendiği kış aylarında olduğu saptanmıştır.
● Kan daha fazla oksijen taşır, daha fazla kalori harcanır ve kandaki yağ miktarı azalır.
● Alyuvarlar güçlendiği için enfeksiyonlara daha kolay karşılık verir.
Rutin ilaç kullanıyorsanız, tansiyon, epilepsi, şeker veya karaciğer rahatsızlığınız varsa mutlaka doktorumuza danışarak solaryuma girmelisiniz.
● Akne tedavisi ve kimyasal peeling işlemleri uygulanmışsa ciltte ultraviyole duyarlılık artacağından solaryuma girmeniz lekelenme riskini artıracaktır.
● Solaryuma girmeden önce mutlaka cilt renginize uygun makine ve seans süresi belirlenmelidir. Bu konuda solaryum danışmanlarımız size yardımcı olacaklardır.
● Solaryuma girmeden önce makyaj temizlenmeli, kontak lens ve takılar çıkarılmalıdır.
● Solaryumda gözler özel solaryum gözlüğü ile korunmalı ve kabin içerisinde direk ışığa bakılmamalıdır.
● Prospektüslerinde ‘Ultraviyole ışınlara karşı duyarlılık yaratabilir’ ibaresi olan ilaç kullananlar solaryuma girmemelidir.
● Alkol kullanımından sonra solaryuma girilmemelidir.
● Seans öncesi kalıcı makyaj, dövme, ağda vb. işlemler uygulanmışsa solaryuma girilmemelidir.
● Vücudunda çok sayıda et beni bulunanlar ve kan bağı olan akrabalarında malign melanom ortaya çıkması durumunda solaryuma girilmemelidir.
● Cilt kanserine ait belirtiler görülmesi ve cilt kanseri hastalığının geçirilmesi durumunda solaryuma girilmemelidir.
● 16 yaşından küçükler solaryuma girmemelidir.
● Solaryuma girerken bronzlaşmayı kalıcılaştıran ve ciltteki nem dengesini koruyan özel solaryum kozmetikleri kullanmak yararlı olacaktır.
● Solaryum kremleri güneşte, güneş kremleri solaryumda kullanılmamalıdır.
● Merkezimizde lazer epilasyonlar, Diod lazer olan MeDioStar MixT lazer epilasyon cihazı ile uygulanmaktadır. Diod lazer, güneş veya solaryum ile bronzlaşmış kişilere de uygulanabildiğinden lazer epilasyon uygulamaları süresince solaryuma girilebilir. Ancak bronz/esmer cilde uygulama yapamayan cihazlar ile lazer epilasyon yaptıran kişiler lazer epilasyon öncesi solaryuma girmemelidir.

Doğa,doğatermal,doğa termal,esenköy,devremülk,tatilköyü,tatil,doğatermalesenköy,doğa termal esenköy,doğa esenköy,doga,dogatermal,doga termal,doga termal esenköy,doga devremülk,esenköy tatilköyü,doga esenköy tatilköyü

Solaryuma Girme Sıklığı

Solaryuma girme sıklığı cilt tipine göre değişmektedir. İlk kez girilecekse Tip I, 5 dakika ile, Tip II 10 dakika ile, Tip III 10-15 dakika ile, Tip IV 15-20 dakika ile başlayıp daha sonraki seanslarda kademeli olarak artırılır. Verilen süreler ortalama değerlerdir, cilt durumuna göre solaryum danışmanımız yönlendirecektir.
Günde bir kez solaryuma girilmeli ve aynı gün içinde hem güneş hem solaryum yolu ile ultraviyole ışınlara maruz kalmamaya özen gösterilmelidir. Güneş yanığı oluşmuşsa, solaryuma girmek için bunun geçmesi beklenmelidir.


Seans aralarında cildin hassasiyetine göre 2 – 3 gün olmalı, hafta en fazla 3 kez girilmelidir.

Doğa,doğatermal,doğa termal,esenköy,devremülk,tatilköyü,tatil,doğatermalesenköy,doğa termal esenköy,doğa esenköy,doga,dogatermal,doga termal,doga termal esenköy,doga devremülk,esenköy tatilköyü,doga esenköy tatilköyü

 

 

Tagged:

0 yorumlar