Ozon Terapi

Ozon Terapi

Ozon Terapi

Ozon Terapi

Doğa,doğatermal,doğa termal,esenköy,devremülk,tatilköyü,tatil,doğatermalesenköy,doğa termal esenköy,doğa esenköy,doga,dogatermal,doga termal,doga termal esenköy,doga devremülk,esenköy tatilköyü,doga esenköy tatilköyü

Ozon gazı tıpta hastalıkların tedavisinde 150 yıldan fazla zamandır Avrupa,Rusya ,Latin Amerika ve Amerika’da yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.Aktif oksijen molekülü olan ozon gazı kullanılarak yapılan iyileştirici tedavilere’’ozon terapi’’ denilmektedir. Oldukça eski bir tedavi şekli olmakla beraber her geçen gün farklı yararlı etkilerinin bulunması onu yeniden güncel hale getirmektedir. ABD ‘den Japonya’ya dünyanın pek çok ülkesinde uygulanan ozon terapi son yıllarda rağbet gören tıbbi uygulamaların başında yer almaktadır.

Ozon yaşamın bize geri verilmesidir.

Türkiye’de açılmaya başlanan ozon merkezleri (ozon sauna salonları) Avrupa ve Amerikanın birçok bölgesinde pek çok insanın kendilerine ozon verilmesi için sıraya girmiş olması, günün stresini atma,rahat uyuma,kronik yorgunluk sendromundan kurtulma,başta kanser , kalp hastalıkları,mantar,iyileşmeyen yaralar, diabet, Astım, damar tıkanıklıkları ile Multipl Skleroz, Alzheimer, Parkinson gibi nörolojik hastalıklarına,Hepatit ve AIDS’e bağlı problemlere sağlıklı yaşlanmaya çare olacağını düşünmelerinden kaynaklanmaktadır.

Doğa,doğatermal,doğa termal,esenköy,devremülk,tatilköyü,tatil,doğatermalesenköy,doğa termal esenköy,doğa esenköy,doga,dogatermal,doga termal,doga termal esenköy,doga devremülk,esenköy tatilköyü,doga esenköy tatilköyü

OZON TERAPİ NEDİR ?

Aktif oksijen molekülü olan ozon gazı kullanılarak yapılan iyileştirici tedavilere’’ozon terapi’’ denilmektedir. Oldukça eski bir tedavi şekli olmakla beraber her geçen gün farklı yararlı etkilerinin bulunması onu yeniden güncel hale getirmektedir.

Ozon tedavi ‘’alternatif tıp’’ değil, bizatihi etkileri bilimsel olarak yüzlerce çalışmayla kanıtlanmış etkili bir tedavi yöntemidir. Ozon tedavi ya da Almanların deyimiyle ‘’Kan yıkama’’ pek çok hastalıkta kullanıldığına dair çok sayıda kanıt mevcuttur. Ozon terapinin en önemli özelliği, hastaya ve hastalığa özgü olmak üzere vücuda farklı yollarla verilebilmesidir.

OZON NASIL ETKİLER

Beyaz kan hücrelerinin(savunma hücreleri olup enfeksiyonlara karşı korur) oluşumunu artırır, fonksiyonlarını artırır. Bakteri, virüs ve mantarları öldürür. En güçlü doğal ve atık bırakmayan dezenfektandır. Bağışıklık sistemini güçlendirerek enfeksiyonlara karşı direnci artırır. Bağışıklık sistemini düzenleyici özelliği ile bağışıklık sisteminin sapmasından kaynaklanan hastalıkların tedavisinde iyileştiricidir.

Hızla büyüyen kanser hücrelerinin çoğalmasını ve yayılmasını engeller. Alyuvarların(kanda oksijen taşıyan kırmızı hücreler) elastikiyetini artırarak kılcal damarlardan geçişini hızlandırır. Kanın dokulara oksijen bırakma yeteneğini artırarak organların oksijenlenmesini artırır. Hücre içi solunumunu (hücrenin fonksiyonu görebilmesi için gerekli enerji kaynağını elde etmesi) hızlandırır. Detoks edici özelliği ile vücudumuzdaki kimyasal maddelerin temizlenmesine yardımcı olur.(Kurşun, civa gibi ağır metal zehirlenmeleri, böcek öldürücüler, ilaç atıkları, asidik maddeler, tarım ilaç kalıntılarının atılmasını hızlandırır.)

Vücudumuzdaki doğal ağrı kesicilerin açığa çıkmasını sağlayarak ağrı kesici özellik gösterir. Kanın kıvamını azaltır, akışkanlığını sağlar, böylelikle damar duvarındaki plakların yumuşamasını ve küçük kan damarlarındaki tıkaçların çözülmesini sağlayarak dolaşımı düzenler.

OZON TEDAVİSİ İLE VÜCUDUMUZDA HANGİ DEĞİŞİKLER OLUŞUR?

 • Deri kan dolaşımını artırarak      cilt yenilenmesini, sıkı ve pürüzsüz görünüm oluşmasını sağlar. Daha      temiz, daha yumuşak ve daha gençleşmiş bir cilde kavuşturur.
 • Hücre ve dokulara giden kan      dolaşımını artırır.
 • Bağışıklık sistemini      güçlendirir. Enfeksiyon hastalıklarına direnci artırır.
 • Damarları yeniler, tansiyon      düzenlenmesini sağlar.
 • Kan ve lenf sistemini temizler.
 • Derinin üçüncü bir böbrek ya da      ikinci bir akciğer sistemi gibi çalışması sağlanır.
 • Kaslarda biriken toksini      gidererek kasları gevşetir ve yumuşatır, esnekliğini artırır.
 • Eklem ağrılarını ve kas      rahatsızlıklarını iyileştirir.
 • Hormon ve enzim üretimini      normale döndürür.
 • Beyin fonksiyonlarını ve      hafızayı güçlendirir. Depresyon ve sıkıntıyı ferahlatıcı etkisi vardır.      Stres hormonu olarak bilinen Adrenalini okside ederek genel bir sakinlik      sağlar. Depresyon kaynaklı gerginliği gidermeye yardımcı olur.
 • Doğa,doğatermal,doğa termal,esenköy,devremülk,tatilköyü,tatil,doğatermalesenköy,doğa termal esenköy,doğa esenköy,doga,dogatermal,doga termal,doga termal esenköy,doga devremülk,esenköy tatilköyü,doga esenköy tatilköyü
Tagged: , ,

0 yorumlar