Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

Doğa,doğatermal,doğa termal,esenköy,devremülk,tatilköyü,tatil,doğatermalesenköy,doğa termal esenköy,doğa esenköy,doga,dogatermal,doga termal,doga termal esenköy,doga devremülk,esenköy tatilköyü,doga esenköy tatilköyü

Akne Nedir? Nasıl Oluşur?

Genellikle yüz, boyun, sırt, göğüs, omuz ve kollar da görülür.Cilt üzerinde bulunan gözeneklerin tıkanması sonucunda deri altında yağ birikmesidir.Önce siyah noktalar şeklinde olur, müdahale edilmediği takdirde kızarıklık ve iltihabik bir durum alır.

Ergenlik çağında görüldüğü gibi ilerlemiş yaşlarda da meydana gelebilir.Genelde yağlı cilde sahip kişilerde görülür.Cildimiz gözenekli bir yapıya sahiptir.Uygun temizleyicilerle cilt demizlenmediği takdirde bir süre sonra gözenekler tıkanır.

Gözenekler cildimizin nefes almasını sağlar.Gün içerisinde ter yoluyla vücuttan toksinleri atar.Tıkanan gözenekler bu işlemi yerine getiremez ve deri altında yağ birikmeye devam eder.Bir süre sonra da iltihaplanır ve hoş olmayan bir görüntü oluşturur.

Cilt Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Öncelikle cildinizin tipi ne olursa olsun sabun önermiyorum.Sabunun içerisindeki maddeler bir süre sonra ciltte yağlanmaya neden olur.Sabah yüzünüzü yıkarkende gün içerisinde de kesinlikle sadece su ile yıkayın.Banyoda veya duş alırkende yüzünüze sabun kullanmayın.Hafif dairesel hareketlerle bir kese yardımıyla, cildi tahriş etmeden kas yönünde yapacağınız bir işlem, hem masaj etkisi yapacak hemde ölü hücreleri ciltten uzaklaştıracaktır.

Banyo sonrası ve cillt temizlendikten sonra açılmış olan gözeneklerin sıkıştırılması gerekir.Bunun için cildinize uygun bir tonik kullanarak gözeneklerin sıkıştırılması gerekir.Eğer hali hazırda toniğiniz yoksa sade bir soda da işinizi görecektir.Varsa 8-10 damla gül suyu ile karıştırıp kendinize doğal tonik hazırlayabilirsiniz.Cildinize uygulayacağınız bu işlem gözeneklerin sıkışması için yeterlidir.

Akne Tedavisi Nasıl Olmalıdır? Nerede Yapılmalıdır?

Öncelikle bir cilt uzmanına görünmelisiniz..Doktor akne tedavisi konusunda sizi aydınlatacaktır.Hormonal olabildiği gibi bazı hastalıklardan dolayıda cilt dışa vurmuş olabilir.Dermatolog ( cilt doktoru ) aknenin durumuna göre size akne tedavisi başlatacaktır.

Doğa,doğatermal,doğa termal,esenköy,devremülk,tatilköyü,tatil,doğatermalesenköy,doğa termal esenköy,doğa esenköy,doga,dogatermal,doga termal,doga termal esenköy,doga devremülk,esenköy tatilköyü,doga esenköy tatilköyü

Akneli bölgenin durumuna göre kısa vade de yada sürecin uzaması mümkün.Önemli olan doğru kişiden yardım almanız.Hijyen olmayan, cilt bakımı konusunda yetersiz bilgiye sahip kişilerden yardım almak ciltte kalıcı izlerin oluşmasına neden olur.Tabi sizinde aknelerinizle oynamamanız gerekir.Sıkmak, içinde bulunan iltihabın deri altından sağlıklı dokulara ulaşmasına neden olur.Buda olan sorunu daha ha büyütmekten başka bir işe yaramaz.

Cilt tipinizi öğrendikten sonra kendinizde evde çeşitli bitkisel maskeler hazırlayabilirsiniz.Yapılacakları öğrendikten sonra akne tedavisi sizin için sorun olmaktan çıkacaktır.

Yüz derisinin sağlığı hem alt hem üst derinin durumuna bağlıdır. Cilt güneş ısınlarına

maruz kalarak, havada bulunan nem ve makyaj malzemeleri gibi dış faktörler yanında derinin içerdiği su miktarı, serum, ter salgılanması, beslenme ve genel sağlık gibi iç faktörlerden de etkilenir. Cildin durumu yaş ile birlikte yavaş yavaş değişir.

Cildimiz ne kadar iyi bakarsak zaman içinde oluşan olumsuz değişiklikleri en aza indiririz.
cilt temizliği ciltteki sertleşmiş sebum, toz, kir ve makyaj artıklarının çıkarılması için yapılan
işlemdir.

Cilt bakımı ve temizliği günümüzde lüks olmaktan çıkıp ihtiyaç haline gelmiştir. Günümüz yaşam şartlarında düzenli olarak yapılan cilt bakımı cildin yaşlanmasını, kırışıklıkların ve stresin cildimizdeki etkisini büyük oranda azaltır.

Düzenli yapılan cilt bakımının yanında iyi beslenme, temiz hava, bol su tüketimi de önemlidir. Ayriva sağlıklı bir cilt için, yağ, şeker,alkol sigara ve kahve gibi alışkanlıklardan da uzak durulmalıdır.

• Kil Maskesi
Sivilceler ergenlik çağına gelmiş bütün gençlerin ortak problemidir. Ama bazı gençlerimiz, ciltlerinin özelliği dolayısıyla bu problemi daha fazla yaşarlar. Büyük kısmı ergenlik çağının sonunda sivilcelerden kurtulurken, bazıları uzun yıllar bu dertle boğuşup dururlar. Özellikle yağ bezleri fazla çalışanlarla hormon ve metabolizma bozukluğu olanların işi daha zordur. Kil zengin doğal kaynaklarımızdan biri olarak, cildi rahatlatır, sivilce gibi cilt bozukluklarını iyileştirir ve kurutur. Kille hazırlanmış basit formüller, birçok kişiyi sivilce derdinden kurtarmıştır.

• Tonik
Cilt yüzeyindeki yağları, sebumları dezenfekte eder.Temizleme işleminden sonra ciltte kalan ince tabaka temizleyici porlardaki kiri çıkarır. Serinletir,parlaklık verir ve dezenfekte eder. Kılcal kan damarlarının faaliyetini arttırır. açıklmış olan gözenekleri sıkılaştırır.

• Scrab
Tıkalı gözenekleri açan ve fazla yağı temizleyen ,cildi taze ve ferah bırakan bir uygulamadır.mikro Tanecikler ve arındırıcı granüllerle derinlemesine temizlik sağlar.Ciltte tazelik yaratırken gözeneklerin görünümünü en aza indirir.Ciltteki fazla yağları,gözenekleri tıkayan kirleri temizler.

 

SPA & Wellness Merkezi’nde yer alan cilt bakım üniteleri ile cildin doğal ürünler eşliğinde derinlemesine temizliği ve bakımı sağlanır. Termal suyun cildi gençleştirici özelliği sayesinde bakımlardan alınan sonucun etkisi artmaktadır.

Klasik Cilt Bakımı
Buhar banyosuyla gözenekler açılarak başlanan klasik cilt bakımı, komedon aleti aracılığıyla siyah noktaların temizlenmesi ile devam eder. Peeling (ölü deriden arınma) ile cilt makyaj artıklardan ve ölü hücre tabakasından temizlenir, cildin nefes alması sağlanır. Ardından cilt tipine uygun temizleyici bir maske uygulanır. Besleyici özelliği bulunan çeşitli maskelerin ardından özel kremler yardımıyla yüz ve boyun masajı yapılır. Bakım, tonikleme işlemi ile son bulur. 45 – 60 dakikada cildiniz yumuşak, temiz ve pürüzsüz bir görünüm kazanır.

Göz Bakımı
Göz çevresine hücre yenileyici ve kırışıklık önleyici ampul uygulanarak bölgeye masaj yapılır. Göz maskesinin ardından özel bitki sularıyla hazırlanmış pedler 10-15 dakika göz üzerinde bekletilir. Bu işlem sonrasında göz kremiyle tekrar bölgeye yapılan masajla bakım son bulur.

Oksijenli Cilt Bakımı
Bu aktivite ile oksijen alan cilt anti bakteriyel savunmasını hızlandırır ve kırışıklıkların, lekelerin azalmasında gözle görülür bir etki sağlanır. Cildiniz % 97 – 98 oranında nem kazanır ve daha canlı, pürüzsüz bir görünüme sahip olur. Bu terapi ile doku onarımı hızlanır, akne oluşumu engellenir, yaşlanma belirtileri gecikir.


Oksijenli Ampul Uygulama
Öncelikle cilde hücre yenileyici ve kırışıklık önleyici yenileyici ampul uygulanır. Ardından cilde oksijen verilir. Cildin oksijen ile
ampulü iyice absorbe etmesi sağlanır. Ampul cildin derinliklerine nüfuz eder. Cildin nefes alması sağlanır.

Siyah Nokta Temizliği
Buhar banyosuyla gözenekler açılır, komedon aleti ile siyah nokta ve yağ bezeleri temizlenir. Ardından cilt toniklenir.

Oksijenli Göz Bakımı
Göz çevresine hücre yenileyici ve kırışıklık önleyici ampul uygulanır. Ampul uygulamasının ardından bölgeye oksijen verilir. Göz çevresine göz maskesi uygulanır. Özel bitki sularıyla hazırlanan pedler 10 – 15 dakika göz üzerinde bekletilir. Bu işlem sonrasında göz kremiyle aynı bölgeye yapılan masajla bakım son bulur.

Altın Maske Bakımı
Eski Mısır kraliçesi Kleopatra tarafından tercih edildiği bilinen bir uygulamadır. İçeriğinde 24 ayar altın parçacıkları ile zenginleştirilmiş maske oksijen üretimini artırarak kişinin zihin ve ruh dengesini düzenler. Cilde parlak bir görünüm verir. Altın vücuttaki enerji akışının düzenlenmesinde yardımcı olur. Ayrıca 24 ayar altın parçacıkları hücre fonksiyonlarını dengeler ve hücre yenilenmesini tetikler. Cilt serbest radikallere karşı korunurken parlak bir görünüm kazanır.

Doğa,doğatermal,doğa termal,esenköy,devremülk,tatilköyü,tatil,doğatermalesenköy,doğa termal esenköy,doğa esenköy,doga,dogatermal,doga termal,doga termal esenköy,doga devremülk,esenköy tatilköyü,doga esenköy tatilköyü

Cilt Bakımları

• Thalgo Yüz Masajı / Tüm Cilt Tipleri
• Klasik cilt Bakımı / Temizleme ve Enerji Kazandırma / Tüm Cilt Tipleri
• Aquarelle Cilt Bakımı / Arındırıcı Yosun Maskeli Cilt Bakımı / Tüm Cilt Tipleri
• Cold Marine Cilt Bakımı / Koruma ve Yatıştırma / Hassas Ciltler
• Thalgomen Cilt Bakımı / Yoğun Nemlendirici ve Besleyici Cilt Bakımı / Kuru Ciltler
• Hydra Moisture Source Cilt Bakımı / Yoğun Nemlendirici Bakım / Tüm Cilt Tipleri
• Terre & Mer Organik Cilt Bakımı / %100 Organik Bakım / Tüm Cilt Tipleri
• Kolajen Göz Çevresi Bakımı / Tüm Cilt Tipleri
• Kolajen Yüz ve Boyun Bakımı / Yenileyici Bakım / 30 yaş sonrası
• Wrinkle Control Cilt Bakımı / Kırışıklıkları Hafifletici Bakım / 35 yaş sonrası
• Skin Perfecting Cilt Bakımı / Aydınlatma ve Pürüzsüzleştirme / 30 yaş sonrası
• Clear Expert Brightening Cilt Bakımı / Lekeleri Aydınlatma / Anti-Pigment
• Complete Youthful Cilt Bakımı / Anti – Aging / 50 yaş sonrası

 

 

Doğa,doğatermal,doğa termal,esenköy,devremülk,tatilköyü,tatil,doğatermalesenköy,doğa termal esenköy,doğa esenköy,doga,dogatermal,doga termal,doga termal esenköy,doga devremülk,esenköy tatilköyü,doga esenköy tatilköyü

Tagged:

0 yorumlar