BUZ TERAPİSİ

BUZ TERAPİSİ

BUZ TERAPİSİ

BUZ TERAPİSİ

Son teknoloji ile özel tasarlanmış olan İce Therapy cihazı havadan aldığı oksijeni ve nemi cildin tanısına göre (eksi) -32 ve (eksi) -40 derece arası soğukluğa ulaştırarak buz kristalleri elde eder.Buz kristalleri cilt altındaki kolajenleri aktif hale getirir, cildin alt tabakasını iyileştirir, üst tabakasının kuruyup dökülmesini, alttan yeni ve sağlıklı bir cilt gelmesini sağlar. Deformasyon olmuş üst bölgedeki izler tamamen tedavi edilir. Cilde kesinlikle herhangi bir zarar vermeden, üst deriyi (epidermis) kurutarak değişimini sağlar.

Güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri, çiller gibi cilt problemleri ortalama 1 ile 3 seans arasında garantili bir şekilde tedavi edilirken, daha problemli izler örneğin ameliyat izleri, jilet izleri 3 ile 12 seans arasında tedavi edilir. Cilt bozukluklarının tedavisinde dünyada geliştirilmiş en zararsız son teknik Buz Terapisidir.
Uygulamaya başlamadan önce cilt yapısının tanısı ve tedavisinin kaç seans süreceğinin tespiti için test yapılır.Testin sonucuna göre cilt yapısına göre dereceler seçilir ve tedaviye başlanır. Buz Terapisinin hiçbir yan etkisi olmadığı gibi yaş sınırı da yoktur.
Özel tasarlanmış olan bu cihazı, dünyanın birçok ülkesinde uzman estetisyenler ve dermatologlar tarafından kullanıldığı gibi ,Türkiye’de ki tek temsilcisi ve genel distributörü İstanbul Bakırköy’de ki Sindy Estetik Merkezinde, Uzman Estetisyen Suna Dinç tarafından 1991 yılından beri başarıyla uygulanmaktadır. 1991 yılından bu yana teknoloji ilerledikçe İlk Jenerasyon Buzlu Terapi cihazı yerini tedaviye kabul edilen her hastada kesin sonuçlar veren Beşinci Jenerasyon Buzlu Terapi Cihazına bırakmıştır.

İce Therapy Uygulamasıyla Başarıyla Tedavi Edilen Cilt Bozuklukları:

• Ameliyat İzleri, Keloit
• Güneş ,Yaşlılık Lekeleri ve Çiller
• Kırışıklar ve Cilt Yenileme
• Vücut Çatlakları
• Et benleri, siğiller, sivilce izleri
• Vitiligo hastalığı
• Doğum lekeleri(hemanjiom)
• Saç Kıran hastalığı
• Yanık İzleri
• Jilet İzleri

Buz terapisi hakkında merak edilenler

Ciltteki sorunlu deriyi kurutarak yok etmeye yarayan ‘buz terapisi’ hakkında merak edilenleri Suna Dinç anlattı. Hangi durumda buz tedavisi yapılır, nelere dikkat etmeli.

BUZ TERAPİSİ NEDİR

Buz terapisinde cihaz aldığı nemi ve oksijeni yapısındaki soğukluğa göre buz haline getiriyor. Bu buz parçaları cildin altında bulunan kolajenleri uyarıp aktif şekilde çalışmasını sağlıyor. Cildin üstte bulunan tabakasının kurumasını ve altından taze bir cilt gelmesini sağlıyor alt tabakası ise tamamen iyileşiyor.

 

Buz terapisinde Cildin hangi bölgesinde sorun varsa ona uygun başlık takılıyor ve cilt hiç zarar görmeden onarılıyor. Buz terapisinin yaş kriteri olmuyor herhangi belirgin bir yan etkisi de yok.

Buzlu Terapide Hangi Sorun Kaç Seans

Jilet İzleri

Daha çok gençlerde mutsuzluktan ve ailevi sorunlardan kısacası psikolojik açıdan iyi olmayan dönemlerde yapılan bu izler bir anlık hatalar sonucunda yapılıyor. Jilet ya da kesici alet izlerinin tedavi aşaması izin verdiği zarara göre değişebiliyor. Buna göre seans 3 – 25 arası değişim gösteriyor. İnce hafif kesik izleriniz varsa bunlar daha kısa sürede çözüm buluyor. Ortalama 3 – 7 seans arası değişiyor.

 

Çiller Güneş Lekeleri ve Yaşlılık Lekeleri

Cilt yapısının en üst bölgesinde bulunan çiller, yaşlılık lekeleri ve güneş lekeler 1 – 3 seans arasında değişim gösteriyor. Çoğu bayanda tek seansta işlem bitiyor.

 

Akne Ve Sivilce İzleri

Akne ve sivilce ile meydana gelen lekeler ve izler izin derinliğine göre değişiklik gösteriyor. 3 – 7 seans arası tedavi değişiyor.

 

Vücut Çatlakları

Çatlağınızın hangi bölgede olduğunun hiçbir önemi yok çatlak tedavisi ortalama 3 – 18 arası seans değişiyor ve buz terapisi uygulanıyor. Çok fazla çatlaklarınızda yırtık var ise bu tedavi süreci 3 – 28 seansa kadar yükselebiliyor.

 

Ameliyat İzleri

Cildin en derin bölgesinde bile olsa buz terapisi ile sonuç harika oluyor. Alttaki dokuya ulaşıp tedavi ederken üstteki doku dökülüp yeni derinin sorunsuz olmasını sağlıyor. Her seansta bir tık iyileşme yaşanıyor. Kesin sonuç için önerilen seans süresi ise 7 – 18 seans arası değişim gösteriyor.

 

Yanık İzleri

Yanık sonrası cildin büzüşmesi ve görünen görüntü en çok psikolojik ve görünüm açısından kişiyi rahatsız ediyor. Yanık problemi yüzde ya da görünen bölgede olması kişinin iş, aile ve eğitim hayatına zarar verebiliyor.

  • 1.derece yanıklarda seans: 1 -7 arası değişiyor.
  • 2.derece yanıklarda seans: 3 – 18 arası değişiyor.

Buhar Banyosunun Faydaları Nelerdir

Tagged:

0 yorumlar